Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ U rikthye në Spanjë, Luis Rubiales arrestohet menjëherë në aeroport

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ U rikthye në Spanjë, Luis Rubiales arrestohet
Luis Rubiales u arrestua mëngjesin e sotëm me të mbërritur në aeroportin Barajas nga Republika Domenikane dhe u dërgua në gjykatë me një furgon policie. Ish-presidenti i RFEF ka mbërritur në Madrid në orën 11:30 dhe më të zbritur nga avioni. Garda Civile e dërgoi menjëherë me një furgon në selinë e Gardës Civile të Tres Cantos. Kujtojmë se javën e kaluar nga “Fiscalia” spanjolle lëshoi një urdhër arresti ndërkombëtar për të në lidhje me kontrata të parregullta duke përfshirë këtu edhe transferimin e Superkupës së Spanjës në Arabinë Saudite. Prokurorët po kërkojnë një dënim prej dy vjet e gjysmë burg për Rubiales, i cili mohon këto akuza.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga