Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SPORTMIX

VIDEO/ U kualifikua në gjysmëfinalen e “ATP”, Djokovic dridhet dhe kërkon ndihmën e doktorit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ U kualifikua në gjysmëfinalen e “ATP”, Djokovic
Novak Djokovic ia ka dalë të sigurojë gjysmëfinalen e “ATP”, teksa ka mposhtur Medvedev. Një ndeshje që rezultoi të ishte e luftuar deri në fund. Seti i parë u fitua 6:3 nga tenisti serb, por seti i dytë nuk ka shkuar aspak mirë për të. Kur po afrohej fundi i këtij raundi, Djokovic shkon të ulet në stol dhe ofron skena të frikshme për të pranishmit. I stërlodhur dhe me energjitë që po i shteronin, tenistit 35-vjeçar nisin ti dridhen duart teksa po fshihej me peshqir. Djokovic i hedh vetes ujë për tu qetësuar, ndërsa më pas kërkon edhe ndihmën e një doktori. Në fund ia del të çojë lojën deri në fund. Seti i dytë shkon për Medvedevin, ndërsa seti i tretë fitohet nga tenisti serb, që siguron kështu një vend për në gjysmëfinale.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga