Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Super Edon ZHEGROVA, sulmuesi i Kosovës shkëlqen në Francë, gol dhe 2 asiste nga 23-vjeçari

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Super Edon ZHEGROVA, sulmuesi i Kosovës shkëlqen në

Lille ka arritur të fitojë me rezultatin 3-1 në transfertë kundër Rennes, ndeshje e vlefshme për javën e 22-të të kampionatit francez. Edon Zhegrova ka shkëlqyer në këtë takim duke treguar se është rikthyer në formën më të mirë.

Lojtari i përfaqësueses së Kosovës, barazoi rezultatin në minutën e 59-të të takimit. 23-vjeçari nuk u ndal me kaq duke dhënë dy asiste në golin e dytë dhe të tretë të Lille, përkatësisht në minutën e 85-të dhe të 93-të.

Pas kësaj ndeshje Lille ngjitet në kuotën e 38 pikëve në vendin e gjashtë, ndërsa Rennes në të pestin me 40 pikë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga