Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Shqiptarët çojnë në delir skuadrën e tyre, ish-i i Kukësit asiston dhe TOPALLI shënon një gol “alla Messi”

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Shqiptarët çojnë në delir skuadrën e tyre,

Instanbulspor po luan javën e fundit në SuperLigën turke, përballë Umraniyespor. SKuadra e Instanbulspor aktualisht ndodhet në vendin e 5-të falë 2 dyshqiptarëve.

Bëhet fja për Eduart Rrocën. Ish-i i Kukësit la qenë portagonist absolut në minutën e 45-të të takimit teksa jep një pasë fantastike për Jetmir Topallin. Ky i fundit bënë një punë të shkelqyer teksa krejt i vetëm merr topin dhe shënon një gol “alla Messi”.

Me këtë rezultat ekipi i Istanbulspor ndodhet në kuotën e 41 pikëve në vendin e 15-të ku e shikon veten momentalisht në elitën e futbollit turk edhe për sezonin e ardhshëm falë shqiptarëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga