Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Reali i shkon nga “mbrapa” Barcelonës, BENZEMA dhe KROOS sigurojnë 3 pikët

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Reali i shkon nga “mbrapa” Barcelonës, BENZEMA dhe KROOS

Athletic Bilbao 0-2 Real Madrid

(Benzema 25', Kroos 90')

La Liga

Java 18

Stadiumi: San Mames

Ndeshja: Real Madrid mori një fitore me rezultatin e pastër 0-2 përballë Athletic Bilbao në San Mames. Madrilenët e dominuan pjesën e parë ndërsa në të dytën, vendasit provuan të rrezikonin portierin Courtois. Kapiteni Benzema do të shënonte një supergol në pjesën e parë ndësa në të dytën, Toni Kroos do të vulsote 3 pikët me një gol “nga ato të vetat” në minutën e 90-të. Los Blancos marrin tre pikët e rradhës dhe ruajnë distancën prej tre pikësh nga Barcelona kryesuese.

Fomracionet Zyrtare:

Athletic Bilbao (4-2-3-1): Simon; De Marcos, Vivan, Paredes, Berchiche; Vesga, Zarrazga; N. Williams, Sancet, Berenguer; I. Williams

Real Madrid (4-3-3): Courtois; Nacho, Militao, Rudiger, Mendy; Valverde, Camavinga, Ceballos; Asensio, Benzema, Vinicius

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga