Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Përleshje e dhunshme huliganësh në Seria A, pamje të turpshme nga Italia

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Përleshje e dhunshme huliganësh në Seria A, pamje të

Përleshje të dhunshme mes huliganëve të Bolognas dhe Romës kanë pushtuar rrugët e Bolognas ditën e sotme. Përpara se të luhej ndeshja mes tyre, pjestarë të të dyja tifozërive janë ndeshur në rrugët e qytetit.

Kaq ka mjaftuar që dhuna të eskalojë. Pamjet më poshtë tregojnë gjithçka. Ndërkohë Roma pësoi disfatë në transfertë me rezultatin 2 me 0. Ndeshja e vlefshme për javën e 16 të Seria A, i dha fitore shumë të vlefshme Bolognas që mban aktualisht vendin e katërt.

Në anën tjetër Roma ndodhet në të shtatin. Kujtojmë se më herët ditën e sotme Milan fitoi 3 me 0 kundër Monzas, Fiorentina 1 me 0 ndaj Veronës dhe Udinese me Sassuolon u ndan barazim 2 me 2.

Pamje nga përplasjet: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga