Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Ndeshja në fushë dhe grusht në tribuna, plas sherri në sfidën Arsenal – Manchester United

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ndeshja në fushë dhe grusht në tribuna, plas sherri
Tifozët e Arsenalit treguan më shumë ‘luftë’ në tribuna sesa skuadra e tyre në fushë gjatë humbjes 2-0 ndaj Manchester United, në miqësoren e rradhës të zhvilluar ditën e djeshme në SHBA. Gunners u përballën me rivalët e Premier League në stadiumin MetLife në Neë Jersey të shtunën. Arsenal pësoi dy gola që në pjesën e parë, me gabime individuale nga Aaron Ramsdale dhe Gabriel Magalhaes që lejuan Bruno Fernandes dhe Jadon Sancho të gjenin rrjetën. Skuadra e Mikel Artetës gjithashtu pësoi humbje në një penallti pas ndeshjes, duke i lënë mbështetësit e tyre me pak për t'u emocionuar. Me një paraqitje zhgënjyese të vendosur në fushë, zhgënjimi ziente akoma më shumë jashtë saj. Në tribuna, disa tifoz të Arsenal janë zënë me grushta e shqelma ndërmjet njëri-tjetrit dhe pavarëisht ndërhyrjes së të pranishmëve, nuk u arrit të ndaleshin. Nuk dihen shkaqet e këtij sherri, por një video e publikuar në Tëitter tregon ngjarjen e cila ndodhi në gjatë kohës që ndeshja luhej ende.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga