Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Ndërhyrje që i dhemb çdo mashkulli, Taulant Xhaka ndëshkohet me karton të kuq pas 18 minutave

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Ndërhyrje që i dhemb çdo mashkulli, Taulant Xhaka

Taulant Xhaka është ndëshkuar me karton të kuq pas 18 minutave lojë, në ndeshjen mes Basel dhe Grasshoppers të përfunduar me fitoren e këtyre të fundit 0 me 1. Mesfushori shqiptar kreu një ndërhyrje të gabuar afër mesfushës, e cila krijoi dhe protesta nga shokët e Xhakës për ngjyrën e kartonit.

Arbitri u tregua i prerë dhe nuk kishte nevojë as për t’u konsultuar me VAR, pasi ishte mjaft afër aksionit. Në fund të fundit, është një ndërhyrje që do i dhembte çdo mashkulli. Kliko për të parë momentin: (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga