Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Napoli mposht Romën dhe “fluturon” +13, vetëm një mrekulli i lë pa titull

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Napoli mposht Romën dhe “fluturon” +13, vetëm

Napoli 2-1 Roma

(Osimhen 17', Simeone 86'/ El Shaarawy 75')

Serie A

Java 19

Stadiumi: Maradona

Ndeshja: Napoli kalon edhe Romën duke shkuar në +13 pikë diferencë me Interin e vendit të dytë. Pjesa e parë foli totalisht për blutë ku mbyllën Romën në portë duke gjetur edhe rrugën e rrjetës në minutën e 17-të me Osimhen.

Në të dytën, miqtë u zgjuan duke tentuar të reagojnë dhe në minutën e 75-të erdhi goli i barazimit me El Shaaraëy por 11 minuta më vonë do të jetë Giovanni Simeone që do të shënonte golin e fitores duke afruar Napolin akoma më shumë me titullin kampion.

Formacionet Zyrtare:

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Elmas; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia. Trajneri: Luciano Spalletti.

ROMA (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Ibanez; Zaleëwki, Cristante, Matic, Spinazzola; Dybala, Pellegrini; Abraham. Trajneri: Jose Mourinho.

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga