Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Napoli forcë e parë në Itali, likujdon dhe Sassuolon me poker golash

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Napoli forcë e parë në Itali, likujdon dhe Sassuolon me

Napoli ka vijuar serinë e fitoreve në kampionat ku kësaj herë “viktima” e radhës ishte Sassuolo. Java e 12-të e Serie A, për napoletanët është mbyllur me fitoren 4-0 kundër Sassuolos, të çilët nuk kishin forçë të reagonin.

Tripleta e Osimhen dhe goli i yllit, Kvaratskhelia kanë mjaftuar për Spalletin. Fati i këtij takimi u vendos që në pjesën e parë të ndeshjes, e çila u mbyll me shifrat 3-0. Në pjesën e dytë tekniku italian preferoi të freskonte ekipin. Në minutë e 77 Osimhen do të vuloste çdo gjë, ndërkohë që miqtë do ta mbyllnin me 10 lojtarë këtë sfidë.

Të gjithë golat: 

Goli i 4, Osimhen

Goli i 3-të, perla e Kvaratskhelia

Goli i 2-të,  Osimhen

Goli i parë, Osimhen

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga