Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Napoli finalist i Superkupës pas 3 golave, pret fituesin e Inter – Lazio

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Napoli finalist i Superkupës pas 3 golave, pret fituesin e Inter

Napoli është skuadra e parë finaliste në Superkupën e Italisë, pasi ka mposhtur 3 me 0 Fiorentinën në gjysmëfinale. Skuadra tjetër finaliste vendoset nesër mes Interit dhe Lazios, sfidë kjo që nis në orën 20:00. Kujtojmë se ndeshjet po zhvillohen në “KSU Stadium” të Arabisë Saudite.

Ndeshja mes Napolit dhe Fiorentinës pati mjaft raste. Kampionët e Italisë shënuan fillimisht në pjesën e parë, ndërsa vulosën gjithçka në minutën e 84’ dhe 86’. Kur rezultati ishte 1 me 0 për Napolin, Fiorentinës iu anulua një gol për pozicion jashtëloje, ndërsa më pas humbën dhe penallti.

Fitore kjo ndaj “violëve”, që rrit entuziasmin te Napoli. Këta të fundit nuk gëzojnë formë të mirë në kampionat pasi mbajnë vendin pasi mbajnë vendin e 8 duke qenë jashtë zonës evropiane. Fiorentina në anën tjetër renditet e katërta.

Golat e ndeshjes: (VIDEO)

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga