Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Milan bën hap fals dhe në Serie A, Lecce surprizon kampionat në fuqi

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Milan bën hap fals dhe në Serie A, Lecce surprizon kampionat
Lecce dhe Milan zhvilluan ndeshjen e vlefshme për javën e 18-të të Serie A. Sfida përfundoi me shifrat 2-2, duke bërë që Milan të dhuroi një “asist” për Napolin që nis shkëputjen në krye të renditjes. Sfida e cila nisi me një autogol të Teo Hernandez që në minutën e 3-të të takimit. Leçe nuk kishte thënë ende fjalën e saj teksa dyfishoi shifrat me anë të Baschurotto, në të 23’. 45 minutat e para nuk do të ndryshonin më asgjë, me një Milan i cili nuk gjen rrugën e rrjetës. Pjesa e dytë nis e gjitha në sulm dhe me ndryshime për të besaurit e Piolit, të cilën ngushtuan shifrat në të 58’ me Leaon dhe më pas Calabria në të 71’ minutë do të vendoste baraspeshën. Milan dhe pse kërkoi deri në minutat e fundit golin e avantazhin, Leçe arriti të rezitojë. VIDEO:   https://twitter.com/CBSSportsGolazo/status/1614327186315698188?s=20&t=CwAocURW3Bep08pKlcQFJg  
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga