Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Mbrojtja “fut” ujë pa Gjimshitin, bergamaskët fitojnë me përmbysje

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Mbrojtja “fut” ujë pa Gjimshitin, bergamaskët

Atalanta ka mundur me shifrat 2-1 ekipin e Sassuolos. Takimi  i vlefshëm për javën e 10 të Serie A është mbyllur me fitoren e bergamaskëve të cilët ndjekin hap pas hapi Napolin. Mbrojtja e Atalantas është një problem më vete pasi pa shërmbimet e Gjimshiti nuk është shumë kompakte.

Sfida u përmbysë me shifrat 2-1 falë golave të realizuar nga Pasalic dhe Lookman. Tentativat ishin të shumta nga të besuarit e Gasperinit por pa sukses pasi u mungoi jo pak herë finalizimi. Sfida e radhës për Atalantan është me Lazion, një rival direkt për kreun e renditjes.

Golat e Atalantas: 

 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga