Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Makthet s'kanë fund për Juventusin, sapo i anulohet goli i dytë Napoli i ndëshkon në minutën e fundit

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Makthet s'kanë fund për Juventusin, sapo i anulohet goli i

Juventus 0-1 Napoli

Serie A

Java 31

Stadiumi: Allianz

Formacionet Zyrtare:

JUVENTUS (3-5-2): Szczesny; Gatti, Rugani, Danilo; Cuadrado, Miretti, Locatelli, Rabiot, Kostic; Soulé, Milik. Trajneri: Massimiliano Allegri.

NAPOLI (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Kim, Juan Jesus, Olivera; Anguissa, Lobotka, Ndombele; Lozano, Osimhen, Kvaratskhelia. Trajneri: Luciano Spalletti.

Rastet e ndeshjes:

90+9' Përfundon ndeshja.

90+3' GOOOOL, Napolii hesht stadiumin, Raspadori tund rrjeten.

90' Tjetër gol nga Juventus por sërish anulohet pasi topi doli fillimisht jashte vijave.

83' Juventus gjen golin me Di marian por VAR anulon për faull në sulm.

73’ Osimhen merr topin në të djathtën dhe shfaqet para Szczesny, këtë herë çon sferën mbi traversën e portës bardhezi.

72’ Shpërthim i Rabio në të djathtën në zonë, Angisa kthehet dhe largon sferën duke shmangur edhe një këndore.

71’ Përsëri rrezikon Osimhen, këtë herë me kokë duke çuar topin direkt në duart e portierit polak.

 

70’ Aksion i shpejtë i napolitanëve me Osimhen i cili gjuan por një devijim çon sferën jashtë ngjitur me shtyllën e Szczesny.

45+2' Mbyllet pjesa e parë.

 

37’ Lozano nuk preferon të pasojë drejt Kvaratskhelias i cili është i lirë në krahun tjetër, por godet vetë drejt portës ku aty ndodhet Danilo që largon topin.

20’ Kvaratskhelia shtyn Cuadradon dhe godet topin drejt portës, por Szczesny tregohet vigjilent dhe largon rrezikun.

16’ Pas një harkimi në zonë drejt Milik, ky i fundit hidhet në zonë dhe godet me kokë drejt portës, por Meret shpëton sërish portën e Napolit.

11’ Cuadrado gjuan me një goditje të fortë në mesin e portës dhe por Meret bën një  pritje të mrekullueshme.

4’ Locatelli godet drejt portës, por nuk ka rrezik për Meret pasi topi shkon jashtë shtyllës së majtë.

1' Fillon ndeshja.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga