Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

VIDEO/ Kundërsulme “vrastare”, Partizani “likujdon” ekipin e Lenjanit në 45 minuta

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Kundërsulme “vrastare”, Partizani “likujdon”

Partizani po zhvillon fazën përgatitore në Turqi teksa po bëhet gati për rifillimin e kampionatit. Të kuqtë veç seancave stërvitore po zhvillojnë edhe disa miqësore. Pas humbjes ndaj ekipit iranian pak ditë më parë, sot po luajnë ndaj Umraniyespor, ekipit ku luan edhe lojtari i kombëtares shqiptare, Emir Lenjani. Është mbyllur pjesa e parë në Turqi dhe Partizani futet në dhomat e zhveshjes me avantazhin 2-0.

Goli i parë erdhi në minutën e 34 pas një kundërsulmi të shpejtë nga Rrapaj i cili do të pasonte më pas te Menich që do të gjente të vetëm në zonë Skukën. Sulmuesi tregohet altruist dhe pason sërish për Rrapajn që dërgon topin në rrjetë. Në minutën 43’ në të njëjtën mënyrë do të vinte edhe goli i dytë por shënues kësaj rradhe është Mensah.

Goli i Rrapajt:

Goli i Mensah:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga