Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Këngë dhe valle pas fitores, Liverpool e ‘djeg’ në dhomat e zhveshjes me këngën e Dua Lipës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Këngë dhe valle pas fitores, Liverpool e ‘djeg’
Liverpool ia doli të fitojë trofeun e parë të sezonit, teksa mposhti në finalen e EFLa Carabao Cup skuadrën e Chelsea. “The Reds” triumfuan 1-0, teksa goli vendimtar i këtij takimi u shënua nga Van Dijk. Festa është e gjitha legjitime të skuadra angleze, e cila tashmë është në garë edhe për 3 trofe të tjerë. Kryeson Premier League, ndodhet në garë për FA Cup si dhe në Europa League. Përveç festës që lojtarët bënë në fushën e blertë, festë pati edhe në dhomat e zhveshjes. E gjithë skuadra dhe stafi i Liverpool e ka “djegur” në dhomat e zhveshjes, por ajo që bie në sy është një shqiptare. Nuk bëhet fjalë për një person fizik, por të gjithë lojtarët dëgjohet duke kënguar dhe kërcyer me këngën e Dua Lipës “One Kiss”. Ka qenë vetë klubi që ka shpërndarë videon e këtij momenti në rrjetet sociale, e cila padiksutim është bërë virale.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga