Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Juventusi mposht Frosinonen dhe “kërcënon” Interin kryesues

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Juventusi mposht Frosinonen dhe “kërcënon” Interin

Juventusi ka triumfuar në transfertë përballë Frosinones. Ndeshja e vlefshme për javën e 17-të të Serie A përfundoi me rezultatin 1-2 në favor të miqve.

Golat në këtë sfidë për Juventusin u shënuan nga Yildiz dhe Vlahovic, ndërsa golin e vetëm për Frosinonen e shënoi Baez.

Me këtë fitore Juventusi mbetet në vendin e dytë me 40 pikë, një më pak se Interi i vendit të parë, por zikaltërit kanë edhe një ndeshje më pak. Ndërsa Frosinone pas kësaj disfate mbetet në vendin e 14-të në kuotën e 19 pikëve.

Goli i parë i Juventusit. (VIDEO)

Goli i Frosinones. (VIDEO)

Goli i dytë i Juventusit. (VIDEO)

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga