Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Jo vetëm lojtarët, gjyqtari i njohur në Bundesligë dëmtohet rëndë

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Jo vetëm lojtarët, gjyqtari i njohur në Bundesligë
Jemi mësuar që të shikojmë lojtarët të dëmtohen në fushën e lojës, teksa nuk ndodh shpesh që diçka e tillë të përjetohet nga arbitrat e ndeshjes. Një rast i tillë ka ndodhur në Bundesligë, ku Felix Brych. Gjyqtari gjerman pësoi një dëmtim të rëndë në sfidën e javës së 12-të të Bundesligës mes Eintracht dhe Stuttgart. Arbitri teksa po ndiçte një aksion ka këputur ligamentin e gjurit të djathtë. Për shkak të dhimbjeve që ndjente e kishte të pamundur të vazhdonte lojën, ndërsa u zëvendësua nga gjyqtari i katërt. Gjithashtu Brych do t’i nën shtrohet një operacioni në ditët në vijim. Kujtojmë se Brych është një arbitër i njohur në Europë, teksa është voturar  pesë herë si gjyqtari më i mirë në Gjermani, ndërsa ka ndarë drejtësinë edhe në Kampionatin Botëror, Kampionatin Evropian dhe finale të Champions League.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga