Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Jasir Asani nuk di vetëm të shënojë, “Shqiponja” gatuan një tjetër gol

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Jasir Asani nuk di vetëm të shënojë,

Jasir Asani nuk ka ndërmend të ndalet në korenë e jugut. Ish-lojtari i Partizanti është protagonist tabsolut me Gwangju FC.

Në sfidën që Gwangju Fc po zhvillon në shtëpi me Suwon Blueëings, Asani shënoi një gol gjithë klas në minutën e 38-të duke dyshifruar shifrat.

Por jo vetëm kaq, pasi “shqiponja” kuqezi ka arritur të gatuaj golin e 3-të për skuadrën e tij, ku Eom Ji-Seong nuk do ta kishte të vështirë të gjentë rrugën e rrjetës pas asistit përfekt të Asanit.

Aktualisht po luhet minuta e 54-të e takimit dhe Gëangju po kryeson 4-0 ndaj kundërshtarëve.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga