Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

VIDEO/ Do të zëvendësojë Onanën, Sommer mbërrin në Itali për vizitat mjekësore

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Do të zëvendësojë Onanën, Sommer mbërrin
Yann Sommer do të jetë portieri më i ri i Inteit, i cilid o të marrë në dorë “çelësat” e portës së zikaltërve në sezonin e ri. Zviceriani nuk ia doli të përshtatej dhe të binde drejtuesit e Bayern dhe largimi i tij ndodhi pas 6 muajsh qëndimi në Bavari. Tashmë Sommer ka mbërritur në Itali ku do t’u nënshtrohet edhe vizitave mjekësore, ku më pas do të firmos edhe kontratën me ekipin e Simone Inzaghit. 34-vjeçari do të zëvendësojë kështi Andre Onanën, ndërsa Interi ka derdhur në arkat e gjermanëve plot 6 milionë euro për shërbimet e tij. Zviceriani pritet të firmosë deri në vitin 2026.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga