Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

LEGJIONARËT

VIDEO/ Christian Shpendi shënon golin e radhës, sulmuesi 20-vjeçar bën “ligjin” në Itali

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Christian Shpendi shënon golin e radhës, sulmuesi

Pjesa e parë në ndeshjen Sestri Levante – Cesena është mbyllur me rezultatin 1 me 1, dhe Christian Shpendi është ai që ka shënuar golin e vetëm për Cesenan.

Luhej minuta e 16’, kur sulmuesi 20-vjeçar përfitoi nga një pasim në zonë për ta kthyer në gol. Cesena shënoi kështu golin e parë, por vendasit e Sestri Levantes ia dolën të barazonin para fundit të 45 minutave. Ky ishte goli i 16 për Shpendin në Seria C, ku po bën “ligjin”.

Aktulisht kryeson renditjen e golashënuesve në ligën e tretë të futbollit italian për nga rëndësia. Me golat e tij, Cesena kryeson grupin dhe po shkon drejt Seria B.

Goli i shënuar nga Christian Shpendi: (VIDEO)

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga