Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ Casemiro “show”, Manchester United kalon Reading dhe kap çerekfinalen

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Casemiro “show”, Manchester United kalon Reading dhe kap

Manchester United fitoi 3-1 përballë Reading në Old Trafford në kuadër të raundit të 1/16-ave në FA Cup. Një ndeshje e heshtur në pjesën e parë porn ë të dytën u ndez plotësisht me katër gola. Në minutat 54 dh 58, mesfushori defansiv Casemiro do të shënonte një dygolësh ndërsa 8 minuta më vonë, partneri i tij në mesfushë, Fred do të shënonte edhe të tretin, menjëherë pas kartonit të kuq të Andy Carroll.

Goli i Mbengue në minutën e 72’ nuk do të kishte vlerë të madhe me ndeshjen që do të përfundonte kështu. Djajtë kualifikohen në cerekfinale ku do të mësojnë kundërshtarin në shortin që do të hidhet në ditët në vazhdim.

Golat e ndeshjes:

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga