Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOMBETARJA

VIDEO/ Bomberi i kombëtares protagonist në Kroaci, asiston në barazimin e Lokomotivës

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ Bomberi i kombëtares protagonist në Kroaci, asiston në

Indrit Tuci ishte një nga protagonistët e skuadrës së Lokomotiva Zagreb në ndeshjen ndaj Osijek. Lojtari shqiptar arriti që në minutën e 80-të të merrte mbi super fatet e skuadrës, teksa asistoi në mënyrë përfekte për golin e avantazhit 2-1.

Tuci mori një korsim nga jashtë zone, për ta goditur me kokë mjeshtërisht për te shoku i skuadrës, Kulenovic, i cili nuk e kishte të vështirë të mposhte portierin kundërshtar.

Në fund skuadrat nuk shkuan më shumë se barazimi 2-2 mes tyre, takim i vlefshëm për javën e 29-të të kampionatit kroat. Pas këtij barazimi skuadra e Lokomotivas renditet në vendin e 8-të me 34 pikë.

Kujtojmë se në këtë sezon bomber i kombëtares ka shënuar 4 gola dhe ka dhënë 2 asiste në 22 ndeshje me fanelën e skuadrës kroate.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga