Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

VIDEO/ 5 gola në 5 ndeshjet e fundit, Vedat MURIQI është një emblemë e Mallorcas

Shkruar nga NEWSPORT
VIDEO/ 5 gola në 5 ndeshjet e fundit, Vedat MURIQI është një

Mallorca dhe Muriqi  janë një sinkron i vërtetë në këtë sezon. 5 ndeshjet e fundit ka arritur të realizojë gol në të gjitha sfidat, duke u ngjitur në vendin e dytë të në listën e golashënuesve, ku i pari është polaku i barcelonës Lewandowski.

Mallorca ka tronditur mbrëmjen e sotme stolin e Simeones, pasi seritë e rezultateve negative po e ndjekin pas çdo jave. Një mbrëmje magjike ka qenë dhe për gardianin e Mallorcas ku me reflekset e tij ka shmangur çdo gol.

Mallorca - Atletico Madrid 1-0

VIDEO: 

Goli vendimtar i Muriqit

Rasti i humbur nga Morata

Pasimi fantastik i Muriqit, që mund të sillte golin e dytë për Mallorcan

 Rasti më i pastër për Moratan, por gardiani i Mallorcas është në mbrëmjen e tij më të mirë 

 Veprim akrobatik i Witsel, goditja është perfekte por fati nuk është me Atleticon

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga