Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Zbret në fushë “blerja” e re e Partizanit, Orges Shehi zgjedh titullarët kundër kampionëve

Shkruar nga NEWSPORT
Zbret në fushë “blerja” e re e Partizanit, Orges Shehi
Fotomontazh / Orges Shehi & Partizani

Partizani do të luajë në orën 17:00 kundër Strugës. Takimi do marrë jetë në stadiumin “Gjorgji Kyçyku” të Porgradecit.

Së fundmi Partizani ka bërë të ditur dhe formacionin me të cilin do zbresë në fushë. Nga ndeshja e fundit me Egnatia ku këto të fundit u shpallën kampion, janë 5 ndryshime.

Kështu në mbrojtje luajnë kundër Strugës Buxhelaj, Bytyci dhe Preka. Në mesfushë është Ismaili dhe në sulm Taipi, që nuk e nisën nga minuta e parë kundër Egnatias.

Bytyçi mund të shihet si “blerja” e re e Partizanit. Mbrojtësi i afruar nga Kukësi 1 vit më parë, u dëmtua në nëntor dhe ky do jetë takimi i parë për të pas rikthimit.  

Formacioni zyrtar i Partizanit:

Qirko, Buxhelaj, Bytyçi, Hadroj, Preka, Murataj, Rrapaj, Ismaili, Taipi, Mba, Cara

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga