Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Skuadrat nga Kosova dhe Maqedonia “tundojnë” titullarin e Vllaznisë, shkodranët “luten” për rinovimin

Shkruar nga NEWSPORT
Skuadrat nga Kosova dhe Maqedonia “tundojnë” titullarin e
Vllaznia

Bruno Gomes është lojtari i parë i larguar nga Vllaznia. Rrugën e brazilianit pritet ta ndjekin edhe disa lojtarë të tjera. I radhës me shumë gjasa do të jetë Lorik Boshnjaku.

Mesfushorit i përfundon kontrata në fund të qershorit dhe më pas do të dalë lojtar i lirë në treg. 28-vjeçari është një lide ri padiksutueshëm te kuqeblutë dhe nga drejtuesit shihet sërish si pjesë e projektit për sezonin e ri.

Por mes palëve ende nuk ka një marrëveshje për rinovimin, pasi për lojtarin prishtinali ka oferta nab ekipet të tjera, kryesisht në Kosovë. Gjilani është skuadra që kërkon transferimin e tij dhe lojtari e dëshiron një ekip të ri.

Por jo vetëm kaq pasi për 28-vjeçarin së fundmi në skenë ka dalë edhe Shkëndija e Tetovës. Nga ana tjetër drejtuesit shkodranë do të vazhdojnë të luftojnë për ta bindur për të rinovuar dhe për të mbetur pjesë e kuqebluve edhe në sezonin e ri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga