Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Plotësohet stafi i Vllaznisë, ish-lojtari i Kombëtares bëhet krahu i djathtë i Thomas Brdaric

Shkruar nga NEWSPORT
Plotësohet stafi i Vllaznisë, ish-lojtari i Kombëtares bëhet
Brdaric - Osmani - Sinani

Vllaznia ka nsiur ditën e djeshme punën për sezonin e ri. Shkodranët kanë nisur përgatitjet për pjesëmarrjen në Conference League.

Me kuqeblutë kanë dalë në stërvitje të gjitha lojtarët e afruar deri tani. Por jo vetëm kaq, pasi janë parë edhe “fytyra” të reja në stërvitje, lojtarë të rinj në moshë që janë marrë nga akademia.

Por përveç kësaj, në Shkodër kanë plotësuar edhe stafin e Thomas Brdaric. Kështu zëvendës trajner do të jetë Vioresin Sinani. Ish-sulmuesi i njohur shkodran që ka mbajtur veshur edhe fanellën e Kombëtares do të jetë krahu i djathtë i Brdaric.

Ndërkohë pjesë e stafit për sezonin e ri janë edhe Ergi Borshi, Aurel Locaj dhe Ideal Lekiqi.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga