Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Kukësi pengesa e fundit para finales, bardheblutë vendosin për stadiumin

Shkruar nga NEWSPORT
Kukësi pengesa e fundit para finales, bardheblutë vendosin për
Tirana Kukesi

Tirana përballet me Kukësin, të mërkurën më 24 prill. Ndeshja që nis në orën 15:00, do të luhet në stadiumin “Air Albania” dhe vlen për gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë.

Takimi i parë mes dy skuadrave ka përfunduar 2 me 0 për kuksianët në shtëpinë e tyre. Bardheblutë besojnë te fitorja, ndërsa ia kanë besuar stadiumit kombëtar rëndësinë e këtij takimi.

Fituesi i këtij çifti do të përballet në finalen e madhe me fituesin e takimit tjetër mes Vllaznisë dhe Egnatias. Rrogozhinasit e kanë fituar 1 me 0 sfidën e parë në Rrogozhinë.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga