Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Kërkojnë zëvendësuesin e Atanaskoskit, një kampion për Partizanin

Shkruar nga NEWSPORT
Kërkojnë zëvendësuesin e Atanaskoskit, një kampion
Vangjel Zguro duke bere shqiponjen me duar pas nje goli te shenuar me Strugen

Partizani vazhdon përgatitjet intensivisht për sezonin e ri. Demat prej ditësh janë hedhur në sulm për të gjetur zëvendësuesin e David Atanaskovskit. Siç duket drejtuesit e kanë “pikasur” të preferuarine tyre.

Kështu një futbollist kampion pritet të bëhet pjesë e “Demave” për sezonin e ri. Fjala është për vangjel Zguron, i cili aktualisht është lojtar i lrië, pasi ka mbyllur aventurën e tij te Struga. Me këtë të fundit u shpall kampion dhe tashmë mudntë ketë një rikthim në Superiore.

Drejtuesit e kuq e kanë vënë në krye të listës dhe po mendojnë për transsferimin e tij. Në sezonin që u mbyll Zguro luajtir në 31 ndeshje, ku shënoi 3 gola dhe asistoi në 6 raste. Në të kalaurën në ka mbajtur veshur fanellën e Skënderbeut, Kukësit, Bylisin, Kamzën, Luftëtarin, Korabin dhe Pogradecin.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga