Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Juventus drejt “divorcit” me Allegrin, trajneri “surprizë” në Seria A i gatshëm të përfitojë

Shkruar nga NEWSPORT
Juventus drejt “divorcit” me Allegrin, trajneri
Missimiliano Allegri

Juventus dhe Allegri mund të jenë drejt fundit të bashkëpunimit, dhe pse ky i fundit ka 1 vit të mbetur kontratë. Kjo pasi marrëdheniet mes palëve nuk janë në ditët më të mira.

Për zëvendësuesin e Allegrit, po shihet Thiago Motta që ka surprizuar në Seria A. Tekniku 41-vjeçar ka spikatur këtë sezon me Bolognan, që po shkon drejt Champions League.

Thiago Motta e ka të vlefshme kontratën deri në fundin e këtij edicioni futbollistik. Më pas do të jetë i lirë dhe sigurisht që një ofertë nga Juventus vështirë të refuzohet.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga