Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

Fitojnë favoritët në Kosovë, një skuadër bie zyrtarisht në Ligën e Parë

Shkruar nga NEWSPORT
Fitojnë favoritët në Kosovë, një skuadër bie
 

Ditën e sotme është mbyllur java e 32-të në Superligën e Kosovës. Ballkani, Llapi dhe Drita kanë bërë detyrën, duke fituar respektivisht përballë Dukagjinit, Feronikelit dhe Fushë Kosovës.

Këta të fundit kanë rënë zyrtarisht në Ligën e Parë. Kujtojmë se Ballkani kryeson Superligën me 66 pikë. Me 2 pikë më pak mban vendin e dytë Llapi.

Dhe Drita është matematikisht në garë, kur kanë mbetur 4 ndeshje nga fundi. Kjo pasi regjistrojnë 4 pikë më pak se suharekasit kryesues.

Java 32, Superliga e Kosovës:

Drita 3-1 Fushë Kosova

Ballkani 3-0 Dukagjini

Llapi 3-2 Feronikeli

Liria 0-1 Prishtina

Malisheva 0-0 Gjilani

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga