Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SUPERIORE

3 ndeshje si asnjëherë këtë sezon, Tirana “blindon” portën

Shkruar nga NEWSPORT
3 ndeshje si asnjëherë këtë sezon, Tirana
 

Tirana nuk ka pësuar gol në 3 ndeshjet e fundit. Diçka e rrallë për bardheblutë, që këtë sezon nuk e kishin arritur.

Ndaj Skënderbeut, Kukësit dhe Erzenit, kryeqytetasit e kanë mbajtur të paprekur portën në Superiore. Në anën tjetër kanë grumbulluar 7 pikë, që po i japin besim për të qenë pjesë e “Final 4”.

Kujtojmë se ndeshja e radhës luhet më 24 prill përballë Kukësit, për takimin e kthimit në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë. Ndeshja e parë u humb 2 me 0 në Kukës, megjithatë rezultatet e fundit i japin Tiranës besimin e plotë për të bësuar te përmbysja.

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga