Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FEMRAT

Kualifikueset e Europianit ‘Zvicër 2025’/ Shqipëria e vajzave zbret në fushë & nis përgatitjet për sfidën ndaj Luksemburgut

Shkruar nga NEWSPORT
Kualifikueset e Europianit ‘Zvicër 2025’/ Shqipëria e
Shqipëria e vajzave

Pas fitores 1-2 me Estoninë në Tallin, Kombëtarja e vajzave u rikthye në fushën e lojës për të nisur përgatitjet për sfidën ndaj Luksemburgut, një ndeshje vendimtare për objektivat e vajzave kuqezi.

Nën drejtimin e trajnerit Armir Grima, skuadra u stërvit pasditen e sotme në ambientet e Shtëpisë së Futbollit. Kuqezezat punuan fillimisht në palestër, ndërsa më pas dolën në fushën e lojës, ku skuadra mori ngarkesë të plotë fizike.

Shqipëria do të zhvillojë seancën zyrtare stërvitore nesër në stadiumin ‘Elbasan Arena’, teksa të martën në ora 18:00 do të luajë sfidën e fundit në grupin C5 ndaj Luksemburgut në Elbasan. Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për objektivat e skuadrës së drejtuar nga Armir Grima, që ka si synim kalimin në fazën play-off të kualifikueseve të Kampionatit Europian ‘Zvicër 2025’ dhe ngjitjen në Ligën B.

Kombëtarja shqiptare renditet në vendin e parë në grup, me 6 pikë të grumbulluara, pas dy fitoreve dhe një humbje.

Kualifikueset e Europianit ‘Zvicër 2025’/ Shqipëria e
 
Kualifikueset e Europianit ‘Zvicër 2025’/ Shqipëria e
 
Kualifikueset e Europianit ‘Zvicër 2025’/ Shqipëria e
 

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga