Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

FEMRAT

58 ndeshje me Kombëtaren shqiptare, Sara Maliqi tërhiqet nga futbolli i luajtur

Shkruar nga NEWSPORT
58 ndeshje me Kombëtaren shqiptare, Sara Maliqi tërhiqet nga futbolli
Kombëtarja shqiptare e vajzave

Mbrojtësja e Kombëtares shqiptare, Sara Maliqi luajti dje ndaj Luksemburgut ndeshjen e fundit në radhët e përfaqësueses kuqezi,  pas vendimit të saj për t’u tërhequr përfundimisht nga futbolli i luajtur.

Maliqi vendosi që të varë këpucët në gozhdë në moshën 28-vjeçare dhe ndeshja e fundit me Kombëtaren ndaj Luksemburgut në stadiumin “Elbasan Arena” ishte e fundit për Sarën, e cila ka qenë një nga lojtaret kyçe dhe nga më kontribueset në futbollin e vajzave në Shqipëri.

Mbrojtësja kuqezi luajti dje ndeshjen e saj të 58-të në radhët e Kombëtares shqiptare dhe përmes një ceremonie të shkurtër përpara sfidës në Elbasan, anëtarja e KE-së së FSHF-së, Anila Basha i dhuroi në emër të FSHF-së një fanellë të Kombëtares me emrin “Sara Maliqi”, dhe numrin 58, në shenjë respekti dhe falënderimi për kontributin e saj të paçmuar në rritjen e futbollit të vajzave në Shqipëri dhe Kombëtares shqiptare.

Sara Maliqi ka qenë edhe pjesë e ekipit të Vllaznisë, me të cilën ka luajtur edhe në UEFA Champions League.

Sara, një mbrojtëse e talentuar, e rrallë dhe një vajzë e shkëlqyer! Faleminderit!

58 ndeshje me Kombëtaren shqiptare, Sara Maliqi tërhiqet nga futbolli
Kombëtarja shqiptare e vajzave

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga