Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Vëmendja në ‘Maradona Stadium’, Napoli dhe Juventus publikojnë formacionet zyrtare

Shkruar nga NEWSPORT
Vëmendja në ‘Maradona Stadium’, Napoli dhe Juventus

Napoli – Juventus është ndeshja kryesore e ditës së sotme në futbollin italian. Dy skuadrat përballen në Maradona Stadium në orën 20:45, një sfidë e vlefshme për javën e 27-të të Serie A.

Kampionët në fuqi të Serie A janë ‘milje’ larg atij ekipi të vjetshëm teksa këtë sezon po zhgënjejnë në rezultate duke u renditur të 9-tët aktualisht. ‘Zonja’ nga ana tjetër kërkon 3 pikët për të ruajtur distancën +4 me Milanin e vendit të tretë.

Skuadrat kanë publikuar formacionet zyrtare dhe dy trajnerët vijnë me më të mirët e mundshëm. Kvaratskhelia – Osimhen dhe Chiesa – Vlahovic janë dyshet nga ku do të varen të dy skuadrat.

Formacionet zyrtare:

Napoli (4-3-3): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Juan Jesus, Olivera; Lobotka, Zielinski, Traore; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia. Trajner: Calzona.

Juventus (3-5-2): Szczesny; Rugani, Bremer, Alex Sandro; Cambiaso, Alcaraz, Locatelli, Miretti, Iling Junior; Vlahovic, Chiesa. Trajner: Allegri.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga