Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Vazhdon “telenovela” për stolin e Chelsea, ish-trajneri i Lionel MESSIT është në “Pole-Position”

Shkruar nga NEWSPORT

Që prej largiomit të Graham Potter Chelsea vazhdon të jetë në kërkim të gjetjes së një timoneri për sezonin e ri. Aktualisht deri në fund të sezonit skuadrën e ka marë në “dorë” Frank Lampard, i cili përsëri nuk ka arritur ta nxjerrë nga kriza.

Gjetja e një timonieri për Blutë është kthyer në një “telenovelë”. Ish-trajneri i Lionel Messit është në “pole-position”. Sipas “Sky Sport” bëhet fjalë për Mauricio Pochettino, i cili është i lirë që pas largimit nga PSG-ja.

Sipas po të njëjtit burim raportohet se 51-vjeçari dhe drejtuesit e skuadrës angleze kanë zhvilluar mes tyre dy takime mjaft të gjata, teksa kanë diskutuar mes tyre për një marrëveshje të mundshme. Mbetet të presim se çfarë do të ndodhë mes palëve, teksa kujtojmë se Jurgen Nagelsmann që kryesonte listën e Bluve hodhi poshtë marrjen e ndonjë ofertë për t’i drejtuar.

[caption id="attachment_689528" align="alignnone" width="300"] Pochettino-Messi[/caption]

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga