Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Vazhdojnë ndihmat për të prekurit nga tërmeti, dorezat e BUFFON dalin në ankand

Shkruar nga NEWSPORT
Vazhdojnë ndihmat për të prekurit nga tërmeti, dorezat e
Njerëz nga bota e sportit janë treguar të gatshëm të japin ndihmat e tyre në ndihmë të të prekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë. Mbrojtësi i skuadrës së Atalantës, Merih Demiral nëpërmjet një postimi në Tëitter ka treguar se ka nxjerrë në ankand dorezat e legjendës së portës së Italisë. Të gjithë të ardhurat që do të fitoren nga shitja e dorezave të Gianluigi Buffon do të shkojnë në një OJQ turke, ku më pas do të shpërndahen për të prekurit nga termeti. Demiral që pas tragjedisë së madhe që ka prekur mijëra viktima, ka reaguar duke mbledhur ndihma nga miqtë e tij futbollistë. Në fillim ai nxorri në shitje fanellën e Cristiano Ronaldos të firmosur nga portugezi, e më pas kontaktoi Dybalan dhe Bonuçin, të cilët u treguan të gatshëm për të dhënë ndihmën e tyre duke shitur fanellat.
Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga