Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

UNITED gati të bëjë “çmendurinë” e radhës në Premeir League, Djajtë “pikasin” sulmuesin e Napolit

Shkruar nga NEWSPORT
UNITED gati të bëjë “çmendurinë” e

Manchester Unite prej kohësh është në kërkim të një sulmuesi që garanton gola. dhe pikërisht për këtë drejtuesit po punojnë prej javësh të tëra.

Sipas “Daily Mail”, Djajtë kanë “piketuar” sulmuesin e Napolit, Osimhen. Gjigandët angleze janë gati të bëjnë “çmendurinë” e radhës në Premier League. United është i gatshëm të bëjë transferimin më të shtenjtë në historinë e kampionatit anglez.

Djajtë po përgatit një ofertë për sulmuesin napolitan që do jetë mbi 120 milionë euro. Në rast se operacioni do të mbyllet me sukses, do të jetë shitja më e shtrenjtë në historinë e Napolit, duke tejkaluar 90 milionët që Juventusi pagoi për Higuain në verën e vitit 2016 dhe gati duke dyfishuar 64.5 milionët që PSG shpenzoi për Cavanin.

Osimhen është “ylli” i skuadrës kryesuese të Serisë A. Nigeriani ka shënuar 16 gola në 17 ndeshje në elitën e futbollit italian këtë sezon me një mesatare një gol për 89 minuta.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga