Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

Uli Hoeness: Emërimi i Kahn si CEO i Bayern Munich ishte një gabim i madh

Shkruar nga NEWSPORT
Uli Hoeness: Emërimi i Kahn si CEO i Bayern Munich ishte një gabim i

Uli Hoeness, president nderi i Bayern Munich dha një intervistë për “BR Sonntags-Stammtisch” ku foli për disa nga aspektet kryesore në lidhje me ekipin më të madh gjerman. Ai gjithashtu komentoi dhe gabimet që ata kanë bërë si drejtues të klubit.

“Emërimi i Kahn si CEO i klubit ishe një gabim i madh. Sapo kuptova se ai nuk mund ta bënte atë detyrë, ndryshova situatën së bashku me Rummenigge.”

Hoeness vazhdon duke folur për Kahn: “Pyetja kryesore është nëse dikush është i gatshëm të punojë 12 orë në ditë dhe gjashtë ditë në javë. Kahn kohët e fundit kishte thënë se një administrator nuk duhet të punojë 24 orë në ditë, por unë u përgjigja se duhet të punojë të paktën 12!"

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga