Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

EUROPA LEAGUE

UEFA me vlerësim maksimal, ''bilbil'' shqiptar në Europa League

Shkruar nga NEWSPORT

UEFA vazhdon t'i besojë arbitrave shqiptar. Sot luhet Ventspils-Dinamo Auto, e vlefshme për turin e parë të Europa League. Në përballjen e ekipit nga Letonia me atë moldav do gjykojë Eldorian Hamiti. Kryesori Hamiti vjen nga Kolegjiumi i Lezhës dhe njihet si një gjqytar që di si të vendosë drejtësi. Pavarësisht ndonjë gabimi të mundshëm apo njerëzor, Hamiti mbetet një nga më të mirët në Shqipëri.

Vendspils është  favorit për të kaluar tutje, por futbolli ka treguar se ka surpriza. Takimi luhet në Ventspils Olimpiskais stadions, Letoni.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga