Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

KOSOVA

U zgjodh president i FFK-së, Ademi i drejtohet gjykatës nën akuzën e korrupsionit

Shkruar nga NEWSPORT
U zgjodh president i FFK-së, Ademi i drejtohet gjykatës nën

Pak minuta më parë, Kuvendi i jashtëzakonshëm i Federatës së Futbollit të Kosovës ka zgjedhur presidentin e ri të FFK-së. Ai do të jetë Agim Ademi, i cili më parë ka mbajtur postin e zëvendës presidentit.

Sës fundmi zbulohet se kryetari i ri i FFK-së, në datën 20 korrik do të duhet të paraqitet pranë gjykatës për të dëshmuar. Akuza që rëndon mbi Ademin ka të bëjë me zhvatjen dhe korrupsionin.

Kujtojmë që Agim Ademi do të zëvendësojë Fadil Vokrrin i cili u nda nga jeta në mënyrë të parakoshme pak ditë më parë.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga