Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

U siguroi kualifikimin në Euro 2024, Carvajal dorëzohet para Gavit: Është një gjeni

Shkruar nga NEWSPORT
U siguroi kualifikimin në Euro 2024, Carvajal dorëzohet para Gavit:

Gavi është një nga lojtarët protagonistë të Barcelonës, i cili edhe pse është vetëm 19-vjeç ka arritur të fitojë një vend titullari në formacionin e blaugranave. Por jo vetëm kaq pasi talenti i katalanasve është kthyer menjëherë në një titullar edhe për Spanjën.

Paraqitjet spektakolare të gavit kanë tërhequr edhe vëmendjen e lojtarëveë të Real Madrid. Madje Dani Carvajal është dorëzuar para tij, ndërsa pa frikë e konsideron 19-vjeçarin një “gjeni..

“Gavi? 19 vjeç, titullar për Barçën dhe ekipin kombëtar… ka shumë pak për t’u thënë. Ai është një gjeni”, është shprehur Carvajal para gazetarëve.

Gavi ishte hroi i sfidës mes Spanjës dhe Norvegjisë, me talendin e Barçës që iu siguroi kualifikimin “Furisë së Kuqe” në Euro 2024 pas golit të shënuar ndaj ekipit të Erlind Haaland. Kujtojmë se në 24 ndeshje, gavi ka arritur të shënojë 4 gola me fanelën e Spanjës.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga