Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

U refuzua nga Mbappe, Al Hilal "peshkon" yllin e Napolit

Shkruar nga NEWSPORT
U refuzua nga Mbappe, Al Hilal "peshkon" yllin e Napolit

Pasi nuk arrit të bindte Kylian Mbappe, ekipi i Al Hilal ka hedhur sytë nga sulmuesi i kampionëve të Italisë, Victor Osimhen.

Al Hilal paraqiti një ofertë rekord botëror me vlerë 300 milionë euro për të nënshkruar me Mbappe, e cila u pranua nga Paris Saint-Germain, por “ylli” francez ka këmbëngulur se ai nuk dëshiron të luajë në Arabinë Saudite edhe nëse është për një sezon.

Al-Hilal janë të vetëdijshëm se shanset për nënshkrimin e Mbappe janë të ulëta dhe do të jenë të gatshëm të hapin negociatat me Napolin për Victor Osimhen.

Nigerianit i është ofruar një marrëveshje e re që do ta mbante atë në Napoli deri në verën e vitit 2027, por kontrata ende nuk është nënshkruar. Napoli do të konsideronte një shitje nëse ata marrin një ofertë shumë të mirë për ta refuzuar, dhe shifra që po përflitet se do ofrohet nga arabët është 200 milionë euro.

Për nigerianin që ka shënuar 59 gola në 101 ndeshje me Napolin, ka interes edhe nga Manchester United, Chelsea dhe Bayern Munich.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga