Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

U largua pas sherrit me trajnerin, Balotelli kërkon rikthimin e bujshëm

Shkruar nga NEWSPORT
U largua pas sherrit me trajnerin, Balotelli kërkon rikthimin e

Mario Balotelli më në fund kishte gjetur formën e tij më të mirë sportive pas shumë sezonesh plot polemika dhe zhurma mediatike. Në Turqi, SuperMario gjeti qetësinë e nevojshme për të dhënë maksimumin e tij. Mirëpo kjo qetësi do të prishej nga vet ai. Sulmuesi u konfluktua me trajnerin e tij pas fundt të ndeshjes dhe tashmë është larguar nga ekipi turk.

Në një prononcim për mediet italiane, Balotelli ka shprehur dëshirën e tij për rikthim në Serie A. “Do më pëlqente një rikthim në Serie A me Milanin. Aty më donin dhe kam qenë si në shtëpinë time.”-u shpreh italiani. Një rikthim te kampionët e Italisë duket pak i arritshëm pasi Milani është i kompletuar në fazën ofensive.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga