Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

U largua nga Tottenham, 3 ekipet e Serie A nisin garën për Antonio CONTEN

Shkruar nga NEWSPORT
U largua nga Tottenham, 3 ekipet e Serie A nisin garën për Antonio

Antonio Conte u largua mbrëmjen e djeshme nga Tottenham, me palët që prishën marrëveshjen mes tyre me marrëveshje. Tashmë një trajner i lirë, disa skuadra janë vënë në ndjekje të tij dhe rikthimi në Serie A duke më afër se kurrë.

Juventusi, Inter dhe Roma duket se do të kenë një garë mes tyre për të ulur në stolin e tyre trajnerin italian. “Zonja e Vjetër” në verë do t’i nënshtrohet një revolucioni të vërtetë dhe i pari që do ta pësoj është Allegri.

Po ashtu edhe zikaltrit pritet të kenë shumë ndryshime në strukturën e tyre, pasi këtë sezon kanë shumë oshilacione. Edhe e ardhmja e Jose Mourinhos në krey të Romës është ende e paqartë dhe në për këtë verdhekuqtë po mendojnë se Conte do i shkonte për së mbari kësaj skuadre.

Por nuk përjashtohet mungësia që Conte të refuzojë çdo klub dhe të marrë puhsimet, kohë për të kaluar me familjen e tij.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga