Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

BOTA

U kthye në idhull te Mallorca, por në Turqi e bëjnë fakt të kryer: Muriqi rikthehet në Stamboll

Shkruar nga NEWSPORT
U kthye në idhull te Mallorca, por në Turqi e bëjnë fakt

Vedat Muriqi këtë sezon  padiksutim u kthye në lojtarin më të dadhur të tifozëve të Mallorcas. Sulmuesi “dardan” mbylli një sezon fantastik, teksa të gjithë e konsiderojnë një “idhull”.

29-vjeçari ka zhivlluar 37 ndeshje zyrtare mes kampionatit dhe Kupës së Spanjës, duke realizuar 16 gola dhe duke asistuar 4 herë. Por e ardhmja e tij vazhdon të diskutohet.

Paraqitjet e tij kanë tërhequr vëmendjen e disa skuadarve, teksa Galatasaray ka nisur bisedeimet me skuadrën spanjolle për transferimin e Muriqit.

Sipas “Aspor” bëhet e ditur se mes palëve po diskutohet për një marrëveshje, ndërsa trajneri i turqve, Okan Buruk ka dhënë  “dritën jeshile” për këtë operacion. Kampionët turk e shikojnë ish-lojtarin e Lazios si zëvendësuesin e Mauro Icardit.

Kujtojmë se Muriqi ka kontratë me Mallorcan deri në vitin 2027 dhe në Spanjë nuk e dëshirojnë largimin e tij, por gjithësesi shpesh jemi mësuar të ektë edhe supriza si në dalje ashtu edhe në hyrje.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga