Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

“Tufina për ju, transfertë ballkanike”, Guerrilsat thumbojnë rivalët: Gjithçka me djersë, asgjë e dhuruar

Shkruar nga NEWSPORT

Derbi Tirana – Partizani është hedhur pas por në fakt, ky sezon i Superiores ka sjellë nga java e parë e deri te e 34-ta që u mbyll sot, derbe në distancë. Tirana e Partizani kanë ndarë për gjatë gjithë sezonit vendin e parë e të dytë dhe kështu do të mbyllet deri në fund.

Kur kanë mbetur edhe 2 javë nga fundi, Tirana vijon kryesimin me 2 pikë dhe gara mbetet sërish e hapur. 2 javë nga fundi dhe 2 “derbi” në distancë.

Tifozët e Partizanit, me një postim në rrjete sociale kanë reaguar pas fitores ndaj Vllaznisë duke hedhur një foto nga derbi ku shpalosën banerin thumbues për rivalët e tyre: Tufina për ju, transfertë ballkanike. Në diçiturën e kësaj foto ata shkruanin: Tifozëri dhe ekip krenar! Gjithçka me djersë, asgjë e dhuruar!

 

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga