Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

VENDI

Trofeu i parë për Egnatian, Armand DUKA “bekon” rrogozhinasit për Kupat e Europës: Kjo mbyllje e sezoni duhet të zgjojë oreksin për një ecuri të mrekullueshme

Shkruar nga NEWSPORT
Trofeu i parë për Egnatian, Armand DUKA “bekon”

Egnatia është skuadra fituese e edicionit 2022-2023 të Kupës së Shqipërisë. Rrogozhinasit mposhtën Tiranën në finale dhe ngrenë lart trofeun e tyre të parë në historinë e klubit. Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka uruar në rrjete sociale klubin për këtë arritje historike teksa i bekon edhe për një tjetër sukses në Kupat e Europës, aty ku do të luajnë për herë të parë.

“Urime Egnatia!

I përcjell sot urimet e mia më të mira Egnatias për triumfin në Kupën e Shqipërisë, në fund të një sezoni emocionues dhe historik për rrogozhinasit.

Mbyllja më e mirë e sezonit futbollistik që duhet të zgjoj patjetër oreksin për një ecuri të mrekullueshme në Kupat e Europës ashtu siç i takon një skuadre të investuar dhe shumë të uritur.”

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga