Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Transferimi i parë i kuqezinjve, Milanello hap dyert për yllin e Bundesligas

Shkruar nga NEWSPORT

Tashmë ka filluar numërimi mbrapsht për blerjen zyrtare të Daichi Kamada nga Milani. Mesfushori sulmues do të largohet nga Eintracht Frankfurt si transferim i lirë në verë dhe kuqezinjtë tashmë kanë arritur një marrëveshje me lojtarin për një kontratë 5-vjeçare.

[caption id="attachment_694770" align="alignnone" width="414"] Daichi Kamada[/caption]

Japonezi do t'i nënshtrohen ekzaminimeve mjekësore që në fillim të javës së ardhshme. Sezoni i tij ishte mjaft pozitiv në nivel personal: me një finale të Kupës së Gjermanisë ende për t’u luajtur, ai ka shënuar 16 gola dhe 7 asistime në 46 ndeshje, madje duke gjetur 3 gola në Champions League.

Nuk është një prezantim i keq dhe kjo ka bërë që të zgjojë interesin e shumë klubeve si Dortmund, Atletico Madrid dhe ato angleze, por në fund kuqezinjtë duket se ia kanë dalë ta bëjnë për vete.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga