Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

SERIE A

Tjetër grusht për Juventusin, Cristiano Ronaldo hedh në gjyq ‘Zonjën’ për paga të prapambetura

Shkruar nga NEWSPORT
Tjetër grusht për Juventusin, Cristiano Ronaldo hedh në gjyq

Cristiano Ronaldo do të hedhë në gjyq Juventusin për një shumë prej 19.9 milionë euro e cila nuk është paguar nga bardhezinjtë në mënyrë që të kursejnë para gjatë periudhës së Covid-19. Përfaqësuesit e portugezit kanë folur me Gjykatën e Torinos rreth kësaj situate dhe Ronaldo ka marrë vendimin për të marrë masa pas kësaj, raporton Gazzetta dello Sport.

Ikona e futbollit u transferua në Itali në vitin 2018 duke ndryshuar fanellën nga ajo e Real Madrid, me atë bardhezi të ‘Zonjës së Vjetër’. Me Juventusin, luzitani shënoi 101 gola e 22 asiste në 134 ndeshje përgjatë 3 sezoneve.

Juventusi po kalon një periudhë të errët në aspektin ligjor teksa u dënua nga Gjykata e Torinos, e më pas edhe nga UEFA duke u skualifikuar nga kompeticionet europiane.

Poll

Lexo gjithashtu

Superiore - Ndeshjet

Kategoria Superiore

Itali - Serie A

Spanjë - La Liga

Angli - Premier League

Gjermani - Bundesliga